Laserová epilace
Laserová epilace patří zatím k nejúčinnějším a nejšetrnějším metodám k odstranění nežádoucích chloupků. Revoluční laserová technologie dokáže s opravdu dokonalou přesností zasáhnout a též i zničit cibulku nejednoho chloupku. Ve většině případů již pak chloupek na daném místě už nevyroste. Ale může se také stát, že bude potřeba více než jeden zákrok k dosažení požadovaného efektu. Pokud není chloupek zničen úplně, může se na daných místech objevit opět ale v jemnější formě.
Laserovou epilací lze zcela jednoduše a bezbolestně ošetřit vskutku jakoukoliv část lidského těla. Za pouhých pár minut se dosahuje tíženého výsledku a tím je sametově hladká pokožka bez chloupků. Ženy navštěvují laserová centra s tím, že si tu nejčastěji nechávají epilovat horní ret, obočí, podpaží, třísla či nohy. Zatímco muži se laserovou epilací zbavují chloupků v oblasti hrudi, zad, ramen a břicha. Někteří odvážlivci si nechávají epilovat hýžďové či intimní partie.
Laserová technologie v praxi vysílá zvláštní druh světelného paprsku, který důmyslným způsobem proniká hluboko do chloupku. Zde se v podstatě váže na pigmentové barvivo. Tepelný impulz se dostává až ke kořeni a úplně jej zničí. Čím mají chloupky tmavší barvu, tím je epilační zákrok úspěšnější. U hodně světlejších chloupků je často problém při jejich odstranění v důsledku nedostatku pigmentu.
Délka zákroku
Celková délka zákroku je odvislá od velikosti ošetřované plochy, samozřejmě závisí také na síle ochlupení. Například epilace horního rtu je velmi rychlá a pohybuje se okolo pěti minut. Podpaží či třísla jsou ošetřeny do patnácti minut. Nicméně laserová epilace může zabrat i hodinu.
Průběh laserové epilace
Před zákrokem by se měli lidé vyhýbat opalování. Nedoporučuje se také vytrhávání chloupků. Před ošetřením se volí raději jiné metody jako holení nebo zastřihování. V průběhu zákroku má na očích klient nasazeny speciální brýle, které jej bezpečně chrání před poškozením zraku. Pacient může při zákroku tu a tam pocítit nepříjemné štípnutí. Kůže je vystavena krátkým, ale přesto velmi účinným laserovým pulsům. V závěru ošetření se inkriminovaná místa zaledují chladícím gelovým obkladem. Poté se pokožka natře kvalitním krémem s vysokým obsahem panthenolu.
Pacient musí počítat se začervenalou pokožkou, která do jednoho dne postupně vymizí. Někdy se na pokožce může objevit lehčí otok, puchýřek či strup. Toho se ovšem nemusí nikdo obávat, není to nic nebezpečného. Tyto extrémnější projevy obvykle do tří dnů úplně zmizí. Trpí na ně hlavně citlivější jedinci.
Pokud lidé podstoupí tento zákrok, měli by se alespoň měsíc obloukem vyhýbat slunečním paprskům. Po tuto dobu by měli zapomenout i na solária. O svou pokožku by měli více pečovat. Důležité jsou krémy s vysokým UV filtrem.