Bělící pásky na domácí bělení zubů

Zářivě bílý chrup se dnes už stal takřka nutností. Krásné a rozzářené úsměvy nás provází všude, kam se podíváme. Nejenom že vykukují ze stránek nejednoho populárního časopisu a módního katalogu, ale taky nás atakují z billboardů, televize či internetu. Pozadu nezůstávají ani stomatologové. Tito odborníci se snaží jít s dobou, a proto ve svých ordinacích mají nejmodernější technologie, díky nim jsou schopni svým klientům poskytovat komplexní péči o chrup.

Pásky na bělení zubů

Bělení zubů je záležitostí nejenom zubních ordinací a klinik, ale i center estetické kosmetiky a kosmetických salónů. Na všech těchto místech si mohou lidé nechat vybělit zuby. Je nezbytné podotknout, že přitom nejde o levnou záležitost. Cena tradičních bělících procedur se pohybuje někde mezi pěti až deseti tisíci korunami. Nicméně provádí se i laserové bělení zubů, které spadá do vyšší cenové kategorie. Přitom může jít o dvounásobně dražší variantu, než je tomu u standardních způsobů bělení zubů. Krom již zmíněných ošetření si mohou lidé sami zkusit domácí bělení zubů, což je z pohledu ceny pro řadu lidí přijatelnější. Jedním takovým produktem jsou i bělící pásky na domácí bělení zubů.

 

Zdravá ústní dutina

Zásadním a prvotním předpokladem jakéhokoliv bělení je zdravá ústní dutina. Pakliže se člověk rozhodne podstoupit některou z bělících procedur, měl by udržovat svoji ústní dutinu v dobrém stavu. Prvořadé je správné čištění zubů, jež je doplněno o pravidelné preventivní prohlídky u stomatologa a ošetření u dentální hygienistky. Pokud se člověk k tomuto kroku přece jenom odhodlá, měl by si nejprve zajít ke svému zubaři. Ten provede vyšetření a doporučí mu kroky, které by měly předcházet vhodné technice bělení zubů. Pokud se u jedince objeví sebemenší problém, je potřeba, aby absolvoval několik sezení u stomatologa. V tomto případě lékař provede efektivní ošetření zubního kazu, zajisté odstranit může také původní nevyhovující výplně a vymění je za nové. Často provádí i odstranění zubního kamene. Nebo tento výkon nechá praktický zubní lékař na dentálním specialistovi. Poté přichází na řadu bělící pásky na bělení zubů.

Bělící pásky k domácímu použití

Bělící pásky jsou přípravky k domácímu použití, které jsou obvykle k mání v kamenných a online lékárnách. Tyto výrobky se dají pořídit i v některých drogériích. Určitě na internetu najdou lidé mnoho portálů, přes které se dá jednoduše toto zboží zakoupit. Což ocení každý, kdo nemá čas. Lidé v poklidu svého domova či kanceláře si mohou objednat bělící pásky a po jejich dodání je mohou začít používat.

Bělící pásky na domácí bělení zubů jsou distribuovány v originálně navržené krabičce. Na tomto designovém obalu je uvedeno složení. Uvnitř se nachází několik kusů gelových pásek na bělení zubů. Ty jsou zabaleny jednotlivě do ochranného obalu. Na horní zuby pasují modely s delším provedením, zato na spodní zuby jsou určeny pásky kratší s širší verzí. Součástí balení je návod k použití, výjimkou dnes již není ani kontrolní stupnice bělosti. Některé kolekce mohou disponovat také miniatruní lampou na bělení zubů, která funguje na baterky. Lidé si pak mohou dokoupit bělící pastu s nejnovější recepturou.

Bělící pásky k domácímu použití jsou dostupné v různých baleních, a proto na výběr lidé mají ze sedmidenní, desetidenní, čtrnáctidenní až dvacetidenní kůry. Samozřejmě tento výrobek lze na zuby aplikovat až šest týdnů. To se ale týká větších balení. Bělící pásky jsou vyrobeny z umělohmotného materiálu, který je maximálně adaptibilní jakémukoliv chrupu. Tento flexibilní plast je opatřen bělící vrstvičkou, jež obsahuje hydrogen peroxid, což je jedna z nejběžnějších a nejtradičnějších látek, které se při bělení používá. Právě ta stojí za zvýšenou citlivostí. Kosmetické přípravky na bělení zubů se vyznačují odlišným poměrem a množstvím bělících složek. Proto někteří citlivější jedinci mohou ze začátku pociťovat mírnou bolest, která postupně v dalších dne či týdnech vymizí. Zřejmě to pro mnoho lidí bude nepříjemná zkušenost, která se dá ale bez větších problémů zvládnout.

Způsob aplikace

Standardní bělící pásky se nejčastěji aplikují na zuby jednou nebo dvakrát denně. Většinou jde o 30 minutové bělení. Existují také produkty s kratší či delší dobou používání. Tomu odpovídá i výsledek. Některé varianty dokážou vybělit zoubky až o několik odstínů. Zesvětlující efekt je patrný už za několik málo dnů či týdnů. Určitě za zmínku stojí také balení s vylepšenou recepturou a důmyslnější technologií, díky níž tyto produkty budou uchyceny na zubech mnohem pevněji a nesklouznou tak lehce ze zubů.

Kromě klasických pásek byly vyvinuty také udržovací verze, jež se používají až po vybělení. Pásky se na zuby nanáší jednou v měsíci a jejich procedura trvá zhruba hodinu. Bohužel toto balení nedisponuje předepsanou koncentrací bělícího prostředku. Na druhou stranu má ale účinnější uchycení, což určitě každého nadchne. Během dané procedury mohou lidé nejen hovořit, ale i doplňovat tekutiny. Povoleno je pití čiré vody z kohoutku nebo balené vody.

Bělící pásky na přírodní bázi

V nabídce těchto produktů lze objevit bělící pásky na zuby na přírodní bázi. Tento druh výrobku se může pochlubit unikátním složením, jež se ke chrupu chová efektivněji, šetrněji a bezpečněji. Jedná se o čtrnáctidenní kůru. V každém sáčku se skrývá dostatečně široké dvě bělící folie. Ty jsou napuštěny speciální ingrediencemi, které nevyvolávají podráždění dásní. A to z toho důvodu, že tento druh bělících pásků nedisponuje peroxidem. Proto se tyto přípravky spíše hodí pro lehčí formy vybělení.

Na trhu se prodávají také další přírodní přípravky s bělícími účinky, které ukrývají až čtrnáct kusů obalů. V každém z nich je speciální směs z aktivního uhlíku, kokosového a mátového oleje. Ta se převaluje v ústech po dobu cca čtvrt hodiny. Nakonec se obsah z úst vyplivne do umyvadla či do záchodu. Tyto výrobky nejsou však pro každého. Někomu tato originální přísada nemusí dělat dobře v ústech.

Bělící pásky na domácí bělení zubů se mohou skladovat v nepřetopené místnosti. Zde by se měla pohybovat teplota většinou do dvaceti stupňů Celsia. Ideálně se mohou tyto produkty uchovávat v chladu. Pro tento případ jsou tu chladničky, které disponují příhodnými podmínkami. Využít se dají na skladování také chladnější prostory.

Bělící pásky na domácí bělení zubů od různých výrobců mají jednu nevýhodu a tou je, že při jejich aplikaci se musí postupovat s velkou přesností. Bohužel mohou v důsledku netypického postavení zubů a tvaru vznikat nevybělené prostory, do kterých se zkrátka bělící látky vůbec nedostanou. Dále tu hrozí zánět dásní a to v případě, když se páska přilepí i na dáseň. Některé produkty s bělícím gelem pro domácí použití mohou mít negativní dopady na zubní sklovinu.

Řada lékařů nevidí problém s jejich využitím, jiní ale jejich použití nedoporučují. Zastávají názor, že bělení zubů by mělo probíhat pod dozorem některého zkušeného stomatologa anebo dentálního specialisty. Nakonec se musí rozhodnout každý sám, zda použije bělení pomocí pásků či využije služby odborníka.


Mohlo by vás také zajímat